Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, pożywne oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy pizze. Bardziej wrażliwi konsumenci smakują mniej znane potrawy – risotto, polentę czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie są również nie tak znane włoskie dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz dania z wielu zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać wina. Obiad koniecznie powinien obejmować również aperitiff. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji reguła. mięso sezonowane w Krakowie Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta i noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna posiadać szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wahania warto poszukać restauracji, która potrafi przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film